Повернутися до звичайного режиму

З історії художньої галереї

Менська районна художня галерея заснована порівняно недавно – 19 вересня 1993 р., в честь 50-річчя визволення Меншини від німецько-фашистських загарбників.Тут зібрані твори мистецтва заслужених та народних художників України, подаровані Спілкою художників України, картини місцевих самодіяльних художників, давніх художників іконописців, вироби місцевих народних умільців (вироби з дерева, скла, гіпсу, вишивки, макраме).

Її було відкрито згідно розпорядження представника Президента України В. Г. Олійниченка на честь 50-річчя визволення району від німецько-фашистських загарбників, як складову частину нашого краєзнавчого музею.

/Files/photogallery/Дмитро Панасович Калібаба.jpgДмитро Панасович Калібаба

Ідея створення художньої галереї виникла давно, але в музеї не було належних умов для збереження картин (фондосховище не опалювалося), тому місцевий краєзнавець Дмитро Панасович Калібаба почав зосереджувати в себе вдома деякі експонати. Коли відкрилася галерея, вони зайняли там чільне місце. До того ж, колишній голова Спілки художників України О. М. Лопухов, який в юності проживав у нашому районі, допоміг одержати з фонду українських художників понад 30 полотен та 17 виробів зі скла, дерева, глини. 15 картин було принесено з музею.

При відкритті галереї налічувалося 87 експонатів. Першими відвідувачами були делегати з Вінниччини. На сьогоднішній день основний фонд галереї становить понад тисячу експонатів. Коштів на придбання експонатів музей не має, тому ми брали для виставок на тимчасове збереження різні вироби, вишивки, картини у жителів району. Таких робіт за цей час було до 2 тисяч.

З успіхом проходила виставка подружжя художників Польового Геннадія Петровича та його дружини Гаркавенко Галини Іллівни. Вони на довічне збереження залишили багато своїх робіт, а Геннадій Петрович, як любитель-геолог, подарував цікаву геологічну колекцію, яка займає чільне місце в експозиції і сьогодні.

Галерея "Художня галерея"

На цю експозицію погодились передати на збереження свої роботи Кириченко Надія Матвіївна, Стародуб Анастасія Федосіївна, Рак Антоніна Григорівна, Кушніренко Валентина Василівна, Сироткіна Галина Федорівна.

На постійне збереження передав вишивки та зразки одягу своєї бабусі жительки с. Красне Бахмацького району Скидан Варвари Іванівни доглядач краєзнавчого музею Андрієнко Ігор Леонідович.

Відвідати художню галерею можна за домовленістю з музеєм. Вартість квитка: дорослий - 10 грн, дитячий - 5 грн.

Кiлькiсть переглядiв: 1737